
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 20 |
| Halogen Free | Halogen Free |
| Radiation Hardening | No |
| Contact Plating | Gold |
| Frequency | 115 MHz |
| Number of Elements | 1 |
| Number of Circuits | 8 |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 2 V |
| Number of Channels | 8 |
| Number of Bits | 8 |
| Input capacitance | 4 pF |
| Turn-On Delay Time | 5.6 ns |
| Quiescent Current | 4 µA |
| Propagation Delay | 10.6 ns |
| High Level Output Current | -8 mA |
| Low Level Output Current | 8 mA |
| Logic Function | D-Type, Flip-Flop |
| Number of Bits per Element | 8 |
| Number of Input Lines | 8 |
| Number of Output Lines | 3 |
| Clock Edge Trigger Type | Positive Edge |
| Schedule B | 8542390000 |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Polarity | Non-Inverting |
Stock: 1518
Distributors
pcbx
Unit Price$0.55656
Ext.Price$0.55656
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.55656 | $0.55656 |
| 10 | $0.40010 | $4.00100 |
| 25 | $0.36078 | $9.01950 |
| 50 | $0.33828 | $16.91400 |
| 100 | $0.31718 | $31.71800 |
| 300 | $0.30185 | $90.55500 |
| 500 | $0.28726 | $143.63000 |
| 1000 | $0.24622 | $246.22000 |
| 3000 | $0.24278 | $728.34000 |
| 5000 | $0.23938 | $1196.90000 |
